A legjobb viszont, hogy ezt a modellt nemcsak a kínai piacra szánja a gyártó, hanem világszerte megjelentetik az eszközt, így természetesen Európában sem lehet gond a beszerzésével. Hogy mit tud a Xiaomi első kagylótelefonja?
Kívül-belül 120Hz-es AMOLED kijelző
Azon túl, hogy a gyártó meglepően látványos termékdizájnt dolgozott ki a Mix Flip-hez, a készülék megjelenését jelentős mértékben feldobja a dupla AMOLED kijelző.
A telefon fő elemét nyilván a hajlítható belső panel adja, ami egy 6,86 hüvelykes, 120Hz-es képfrissítési rátára képes LTPO AMOLED képernyő lett, méghozzá 2912×1224 képpontos felbontással, illetve maximum 3000 nites fényerővel, ami kifejezetten jónak tekinthető.
Nem kell azonban mindig kinyitni majd az eszközt, ha apróbb műveleteket szeretnénk elvégezni vele, hiszen összehajtott állapotban is található rajta egy kisebb külső kijelző, ami szintén egy 120Hz-es AMOLED panel lett, méghozzá 4,01 hüvelykes átmérővel.
Az All Around Liquid panel 1392×1208 képpontos felbontást kínál, a legnagyobb érdekessége pedig, hogy tökéletesen tudja majd futtatni akár 16:9-es képaránnyal is az alkalmazásokat, de kedvünk szerint widgeteket és egyebeket is elhelyezhetünk a külső főképernyőn.
Snapdragon 8 Gen 3 lapkakészlet dolgozik benne
A telefon hardveres oldalról sem okoz majd csalódást, hiszen korunk egyik csúcslapkája, a Snapdragon 8 Gen 3 chipset került bele, amiből az utolsó szuszt is ki tudja hajtani a gyártó, hiszen egy 3500 négyzetmilliméteres gőzkamrás megoldás gondoskodik hűtéséről.
A legolcsóbb modellbe egyébiránt alaphangon 12GB RAM került, méghozzá 256GB belső tárhellyel, de lesznek természetesen ennél nagyobb tudású típusok is, ám hogy Európába végül melyik jut el, azt most még nem lehetne megjósolni.
Az üzemidőről egyébiránt egy 4780 mAh-s akkumulátor gondoskodik, ami nem rossz a kagylótelefonok világában – hiszen ne feledjük, az összehajtható termékdizájn komoly helyspórolást igényel –, de azért láttunk már ennél jobbat is.
A vezeték nélküli töltésről most még le kell ugyan mondanunk, de vezetékes formában az eszköz akár 67W-on keresztül is képes tölteni magát, ami viszont nagyszerű teljesítmény.
Két 50 megapixeles kamerát is kapunk
Bár elég sok értékes helyet elvett a Xiaomi azzal, hogy a két nagy kameraszenzort a külső kijelzőbe építette be, azonban legalább a teljesítményükkel nincs probléma, hiszen mindkét szenzor magabiztosan hozza az 50 megapixeles értékeket.
A fő modul esetében ráadásul f/1,7-es rekeszértékről beszélhetünk, méghozzá 13,5-es dinamikatartomány mellett, de a másik modul f/2,0-s rekeszértékéhez társított 2x-es zoom, illetve 46 mm-es fókusztávolság is megér egy misét.
Persze külön szelfikamerát is tervezett a gyártó a telefonhoz, ami egy kis képzavarral élve a nyitás után, a hajlított kijelzőbe építve fogad minket. Ez a szenzor 32 megapixeles tudással kecsegtet, szintén f/2,0 rekeszértékkel bír és a Dolby Vision HDR támogatása sem okoz neki gondot.
A videós képességek tekintetében a hátlapi rendszer akár 8K-ban is tud rögzíteni 24fps mellett, míg a szelfikamerából legfeljebb 4K/60fps-t hozhatunk ki.
Android 14-gyel és szolid árcédulával
A telefon várhatóan Android 14-es alapokon nyugszik majd, amihez HyperOS felhasználói felületet mellékel a gyártó, akik gondosan odafigyeltek arra, hogy a méretek tekintetében is határok között maradjanak, így például az egész készülék alig 190 grammot nyom, összehajtva pedig mindössze 74 x 74 x 16 mm.
Ha minden a tervek szerint alakul, a Xiaomi Mix Flip legkésőbb ősszel már az európai boltok polcain is felfedezhető lesz, méghozzá 1300 eurós árcédulával, ami átszámítva 500 ezer forint körüli végösszeget jelent.